Таг : Англија

МАГАЗИН

Илјадници луѓе на нелегална забава во југозападниот дел на Англија

Stefanija Kuzmanovska
Повеќе од 3.000 луѓе се собраа синоќа на нелегална „рејв“ забава на отворено во близина на градот Бат, на југозападниот дел на Англија, а според...
Фудбал

Сити – Арсенал и Јунајтед – Челси во полуфиналето на ФА Купот на Англија

Влатко Зорба
Екипата на Манчестер Сити е последниот тим кој обезбеди пласман во полуфиналето на годинашниот ФА Куп. „Небесносините“ го елиминира Њукасл по победата од 0:2 како...
Фудбал

По 30 години чекање: Ливерпул е шампион на Англија!

Влатко Зорба
Челси го совлада Манчестер Сити со 2:1 на „Стемфорд Бриџ“ во драматичен натпревар со кој ја обезбеди титулата Ливерпул. „Сините“поведоа по брилијантниот индивидуален пробив на...
СВЕТ

Истражување во Англија: Околу 7% од населението било заразено со коронавирусот

Stefanija Kuzmanovska
Околу 7% од луѓето во Англија биле заразени со коронавирусот, според резултатите од тестот за антитела на случаен примерок на домаќинства. Според Канцеларијата за национална...
Фудбал

Трансфер прозорецот во Англија ќе трае со месеци?

Влатко Зорба
Англиската фудбалска лига (ЕФЛ) размислува за промена на рокот на трансфер прозорецот поради епидемијата на коронавирус. Треба да започне по завршувањето на годинашните натпревари на...
Фудбал

ФА Купот на Англија веројатно нема да заврши

Влатко Зорба
Фудбалската асоцијација на Англија стравува дека ФА Купот можеби нема да биде завршен поради пандемијата со коронавирусот, пренесува „Мирор“. Раководството работи на изработувањето на нова...
Фудбал

Гвардиола предложи револуционерно решение за густиот распоред во Англија

Влатко Зорба
Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола смета дека голем број на натпревари во текот на сезоната доведуваат до повреди на играчите и негативно влијаат на...