Таг : Кале

Скопје

ГАЛЕРИЈА: Заврши реконструкцијата на улицата Лазар Личеноски кај Кале

Берта Китинска
Екипите на Град Скопје во рекордно време ја завршија реконструкцијата на улицата Лазар Личеноски кај скопското Кале. Улицата се реконструираше на потегот од СРЦ „Кале“...
Скопје

Автополигон под Кале претворен во депонија

Берта Китинска
Инспекторат на Град Скопје денеска го посетија поранешниот автополигон под Кале. -При извршениот увид на просторот на поранешниот автополигон под Кале и констатацијата дека на...
Политика

Шилегов „во војна“ со Меџити: Ако Обама може да стане претседател, тогаш Албанец може да стане премиер во РМВ?

Берта Китинска
Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, на својот Фејсбук го искоментира перформансот на подмладокот на ДУИ кои вечерва со огромен светлечки транспарент на скопската тврдина Кале...
Политика

Светлечка реклама на Кале за прв премиер Албанец на државава (ВИДЕО)

Влатко Зорба
„Зошто да не?“- продолжува кампањата на ДУИ за прв Албанец премиер на Македонија, откако вечерва го осветлија скопското Кале со пораката напишана на албански јазик....
МАКЕДОНИЈА

ЕВН Македонија е новиот сопственик на Градската куќа под Кале

Ивана Рамаданова
ЕВН Македонија е новиот сопственик на Градската куќа на кејот на Вардар. Како што информираат од Град Скопје информираат дека вчера успешно заврши електронската аукција,...