СТАНДАРД life

вина

Некатегоризирано

Колекција на уникатни италијански и француски вина по достапни цени на пазарот во земјава

Urednik
За сите оние кои сакаат да уживаат во чаша добро вино, во земјава повеќе од една година е достапна избрана колекција на француски и италијански...
КОМПАНИИ

Големото британско патување за алкохол во Франција е при крај

Влатко Зорба
Повеќе од две децении, францускиот пристанишен град Кале уживаше во постојан прилив на Британци кои прават брзо сопирање на оваа станица со една цел: да...
КОМПАНИИ

Вината на „Тиквеш“ и „Tikveš Châteaux & Domainеs“ освоија седум медали на натпреварот „Мундус Вини“

msp-admin
По трет пат годинава, вината на „Тиквеш“ и „Tikveš Châteaux & Domainеs“ освојуваат медали на интернационални вински натпревари. Најнови во низата високи награди се медалите...
КОМПАНИИ

Ексклузивните вина на „Château de Gourdon“ со два златни и еден сребрен медал

msp-admin
На најреномираниот натпревар за вина од долината на Рона во Франција, три вина произведени во винарницата „Château de Gourdon” освоија високи награди. Белото „Terrasse au...
КОМПАНИИ

Winemaker dinner series во Дистрикт, со Château de Gourdon вината на Тиквеш

msp-admin
На 24-ти октомври, Дистрикт бар и ресторан организира уште едно издание на вечерите посветени на гастрономската уметност на спарување храна и вино, насловена Winemaker dinner...