СТАНДАРД life

Продажби

КОМПАНИИ

BMW ќе го зголеми производството на возила во Кина

Влатко Зорба
BMW се согласи со својот кинески партнер Brilliance да го зголеми производството на автомобили во Кина. Врвните германски производители на луксузни автомобили станаа позависни од...
КОМПАНИИ

300.000 примероци од овој смартфон се продадени за 1,8 секунди

msp-admin
Паметниот телефон со екран на преклопување Royole FlexPai 2, којшто беше пуштен во петокот во продажба, “пред“ онлајн продавницата го чекале 300.000 луѓе и производителот...
КОМПАНИИ

Како да ја зголемите продажбата кога никој не сака да купува?

msp-admin
Продажбата е процес којшто на компанијата ѝ овозможува прилив на средства од производот или услугата што се нуди на пазарот. Многумина сметаат дека е вештина...
КОМПАНИИ

Tesla продаде повеќе автомобили во 2019 година отколку претходните две комбинирани

msp-admin
Во 2019 година Tesla продаде 367.500 автомобили, што претставува нов рекорд за компанијата. Иако ова е пониско од проценките што Tesla ги направи на почетокот...
КОМПАНИИ

Секој седми нов автомобил ќе биде електричен во 2024 година

msp-admin
Околу 2,4 милиони електрични возила се продадени ширум светот во последната година, но до 2024 година нивниот број би можел да се зголеми повеќе од...
КОМПАНИИ

Намалени продажбите на паметни телефони во САД во третиот квартал

msp-admin
Компанијата за пазарни анализи, Counterpoint Research ги сподели своите првични податоци за развојот на пазарот на паметни телефони во САД во третиот квартал од годината....