СТАНДАРД life

Купување

КОМПАНИИ

Повеќе од 40% од облеката и обувките ќе продолжат да се купуваат преку Интернет

Влатко Зорба
Минатата година во Европската унија 89 проценти од луѓето на возраст од 16 до 74 години користеле Интернет, а меѓу нив имало и 72 проценти...
БИЗЛАЈФ

Луѓе од различни класи и возрасти добиваат по 100 долари – еве што купуваат (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Без разлика дали сме сиромашни или богати, ако некој дојде кај нас и ни даде банкнота од 100 долари, ние дефинитивно ќе ја прифатиме со...
БИЗЛАЈФ

3 докажани начини да заштедите при купување: Не функионира само за оние кои не пробале

Влатко Зорба
Разликата во цената помеѓу два производи е 10 денари, што ви се чини безначајно, па затоа не ни обрнувате внимание, нели? Сепак, замислете да купувате...
КОМПАНИИ

Одбиена понудата на Мајкрософт за купување на ТикТок

msp-admin
Понудата на американската технолошка компанија „Мајкрософт“ за купување на американскиот дел од видео апликацијата „ТикТок“ беше одбиена од кинеската компанија која е сопственик на таа...
КОМПАНИИ

Како да ја зголемите продажбата кога никој не сака да купува?

msp-admin
Продажбата е процес којшто на компанијата ѝ овозможува прилив на средства од производот или услугата што се нуди на пазарот. Многумина сметаат дека е вештина...