Стандард

заштеди

АНАЛИЗИ

Трилиони долари заштеди ќе влезат во економијата по пандемијата

Влатко Зорба
Трилиони долари стимулации се подготвени да бидат вратени во глобалната економија, но од страна на домаќинствата, а не од влади или централни банки, пишува S&P...
БИЗЛАЈФ

3 причини зошто не успевате да заштедите

Влатко Зорба
Заштедата е секогаш посебен предизвик затоа што многумина мислат дека им требаат многу „вишок“ пари за да заштедат, но тоа не е поентата. Подобро е...
БИЗЛАЈФ

Трик што го полуде целиот свет: Со вадење пликови, заштедувате 5.000 евра за една година

Влатко Зорба
Методот „100 пликови“ стана главниот трик за заштеда, пред се затоа што е интересен, но и универзален начин да заштедите пари во вашиот џеб. И...
БИЗЛАЈФ

3 докажани начини да заштедите при купување: Не функионира само за оние кои не пробале

Влатко Зорба
Разликата во цената помеѓу два производи е 10 денари, што ви се чини безначајно, па затоа не ни обрнувате внимание, нели? Сепак, замислете да купувате...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!