Стандард

маркет

БИЗЛАЈФ

Луѓе од различни класи и возрасти добиваат по 100 долари – еве што купуваат (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Без разлика дали сме сиромашни или богати, ако некој дојде кај нас и ни даде банкнота од 100 долари, ние дефинитивно ќе ја прифатиме со...
ЕКОНОМИЈА

100 евра помош за граѓаните со ниски примања, парите нема да може да се вадат на банкомат

Берта Китинска
По 6.000 денари на сметка добиваат граѓаните со низок доход, пензионери кои имаат до 15.000 пензија, корисници на право на социјална сигурност на стари лица,...
ЕКОНОМИЈА

Помош од 6.000 денари, на одредени места ќе може да се трошат парите

Берта Китинска
На веб страната „kupuvamdomasno.gov.mk“, 8 дена откако законот ќе се објави во Службен весник ќе бидат објавени имињата на лицата кои ќе добијат државна помош...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!