Стандард

Хеликоптер

ТЕХНОЛОГИЈА

ЗА ПРВ ПАТ ВО ИСТОРИЈАТА: Хеликоптер на тлото на Марс (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Хеликоптерот на НАСА слета на тлото на планетата Марс, откако го напушти мајчиниот брод, односно роверот „Perseverans“, објави вселенската агенција во саботата вечерта. Според светските...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!