Стандард

Индекс на активна транспарентност

ЕКОНОМИЈА

Министерството за финансии со раст од 9,1 процент во индексот на активна транспарентност

Влатко Зорба
Министерството за финансии има раст за 9,1 процентни поени во индексот на активна транспареност во 2019 споредено со 2018 година, објави денеска министерката за финансии...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!