Стандард

историски момент

ЕКОНОМИЈА

Историски момент: Јавниот долг на Велика Британија надминa 2 трилиони фунти

Stefanija Kuzmanovska
Јавниот долг на Велика Британија за прв пат во историјата надмина две трилиони фунти (2.000 милијарди), затоа што Владата беше принудена да позајми готовина, за...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!