Стандард

истражувачи

КОМПАНИИ

Младите истражувачи поддржани од ФИТР изработија беспилотно летало со примена во земјоделие и шумарство

msp-admin
Резултатите од проектот за изработка на дрон со голема носивост за прскање тешкодостапни и инфицирани шуми на тимот ученици од скопската гимназија „Георги Димитров“ и...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!