Таг : избор

Политика

Николовски на Конференција на СДММ: Создаваме нова, модерна генерација млади политичари

Берта Китинска
Во изминатите три години реализиравме голем број на мерки и политки со кои ја зголемивме понудата на работни места и го олеснивме патот до прво...
МАКЕДОНИЈА

Локални избори за нов градоначалник на Штип во декември

Берта Китинска
Министерот за локална самоуправа Горан Милевски на прес-конференција истакна дека според Државната изборна комисија би требало да се одржуваат некаде на 13 декември – првиот...
Политика

Богојески нов член на Извршниот одбор на Македонско-американската алумни асоцијација

Берта Китинска
Промоторот на Македонски концепт, Петар Богојески е избран за нов член на Извршниот одбор на Македонско-американската алумни асоцијација (МААА). “Изразувам искрена благодарност до сите членови...
Политика

Владата за првпат добива вицепремиери за политички систем и за корупција 

Берта Китинска
Во Собранието денеска почнува седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот Зоран Заев. Првпат Владата добива прв вицепремиер и министер за политички систем,...
Политика

Арсовски: ВМРО-ДПМНЕ нема да предложи потпретседател на Собранието

Берта Китинска
ВМРО-ДПМНЕ ниту прифаќа, ниту пак ќе предложи потпретседател на Собранието, изјави портпаролот на ВМРО – ДПМНЕ, Димче Арсовски. „ВМРО-ДПМНЕ јавно се изјасни дека ниту прифаќа,...
Политика

Сите кадри ќе имаат конкретна мисија, викендов ќе се избира новиот владин кабинет

Берта Китинска
Во предлог-програмата на новата Влада, чиј избор Парламентот го закажа во сабота на 29 август, предвидено е намалување на привилегиите на јавните функционери со цел...
АНАЛИЗИ

Коронавирус и Италија: „Како и во секоја војна, избираме кои пациенти ќе ги лекуваме“

Stefanija Kuzmanovska
Лекарите во Италија се наоѓаат во првите редови на борбата против коронавирусот и велат дека мораат да бираат на кои пациенти ќе ги спасат животите,...
Забава МАГАЗИН Стил

Ве прават да изгледате постаро: Овие четири катастрофални грешки со косата несвесно ги правите

Без разлика на тоа колку редовно посетувате фризер и ја негувате косата, некогаш несвесно правите грешки со фризурата кои ја оштетуваат косата Предолга коса Сите...