Таг : Јанчев

Политика

Јанчев нема да учествува во кампањата за изборите

Влатко Зорба
Градоначалникот на Општина Кавадарци, Митко Јанчев, во емисијата „Стадион“ на Канал 77 одговори на шпекулациите за комбинациите за технички премиер и иден премиер во некоја...
МАКЕДОНИЈА

Јанчев: Мицкоски ме дискредитира и како човек и како градоначалник

Влатко Зорба
Актуелниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е поопасен од Никола Груевски. На партијата и се потребни реформи бидејќи и самите граѓани препознаваат дека партијата на...
Политика

СДСМ во Кавадарци, Митко Јанчев – гостин на трибината „На прав пат“

Христина Николовска
СДСМ вечерва одржува граѓанска трибина во Домот на културата „Иван Мазов -Климе“ во Кавадарци. На трибината зборуваат потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски, членот на ЦО...
Политика

Каракамишева му се извини на Јанчев за ширењето лажни вести

Влатко Зорба
Тања Каракамишева универзитетската професорка му се извини на градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев, откако објави членска книшка од СДСМ на кое може да се прочита...
Политика

Јанчев демантира дека има членска книшка од СДСМ и ќе ја тужи Каракамишева

Влатко Зорба
За само неколку часа откако професорката Тања Каракамишева, блиска до ВМРО-ДПМНЕ, објави членска книшка од СДСМ која гласи на име Митко Јанчев, порачувајќи „Кога партиите...
МАКЕДОНИЈА

Јанчев за Фактор: Доколку ВМРО-ДПМНЕ не ја смени реториката и политиката, остава простор да се формира нова партија

Влатко Зорба
Во ексклузивно интервју за Фактор, градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев вели дека не сака да го погази или да го збуни членството, но смета дека...
Политика

Јанчев за „Фактор“: Со Преспанскиот договор е извлечен максимумот, ќе добиеме датум за ЕУ

Влатко Зорба
Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев во интервју за порталот Фактор вели дека додавката на нашето име, Северна, за надворешно-политичка употреба воопшто не му пречи, а за...
Политика

Јанчев: Повратот од „МојДДВ“ ќе го донирам во хуманитарни цели

Влатко Зорба
Градоначалникот на Општина Кавадарци, Митко Јанчев денеска соопшти дека повратот којшто го остварува преку мерката „МојДДВ“ ќе го донира во хуманитарни цели....