Стандард
КОМПАНИИ

Јанчев демантираше дека ќе се затвора „Дрекслмајер“

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев во изјава за КТВ рече дека фабриката „Дрекслмајер“ нема да се затвора и од август се враќа на работа во полн капацитет. Тој појасни дека Дрекслмајер е сериозна компанија на национално ниво.

Ова доаѓа откако носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во четвртата изборна единица, Александар Николоски на партиски собир во Криволак пред присутните поддржувачи на партијата рече дека „СДСМ ги затвора фабриките. Сега ја затвора и „Дрекслмајер“.

Јанчев апелираше до политичките партии да не ги мешаат компаниите во предизборната кампања.

Поврзани вести

ОКТА прва компанија во државата со „CoVid-Shield“ сертификат

msp-admin

Турција парично ги казнува социјалните мрежи

msp-admin

Евроазиската економска унија формира заеднички пазар за нафта и гас

Влатко Зорба
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!