Стандард
КОМПАНИИ

Јанчев демантираше дека ќе се затвора „Дрекслмајер“

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев во изјава за КТВ рече дека фабриката „Дрекслмајер“ нема да се затвора и од август се враќа на работа во полн капацитет. Тој појасни дека Дрекслмајер е сериозна компанија на национално ниво.

Ова доаѓа откако носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во четвртата изборна единица, Александар Николоски на партиски собир во Криволак пред присутните поддржувачи на партијата рече дека „СДСМ ги затвора фабриките. Сега ја затвора и „Дрекслмајер“.

Јанчев апелираше до политичките партии да не ги мешаат компаниите во предизборната кампања.

Поврзани вести

Пристигнува летечкиот Cadillac (ВИДЕО)

Влатко Зорба

САД ја напуштаат рамката за „безбедно пристаниште“, ќе се оданочуваат ИТ гигантите во Европа

Влатко Зорба

Oчекувајќи ги резултатите од изборите, Американците буквално се „налевале“ со алкохол

msp-admin