Таг : Клиника за детски болести

МАКЕДОНИЈА

Седумгодишното дете кое почина на Клиниката за детски болести немало коронавирус

Влатко Зорба
Седумгодишното дете кое починало на Клиниката за детски болести немало коронавирус, додека на вработениот лаборант од клиниката кој е заболен од Ковид-19 земена му е...
МАКЕДОНИЈА

Клиника за детски болести со реакција за снимката од малечката Бисера

Влатко Зорба
Универзитетската Клиника за детски болести – Скопје, во интерес на вистината, преку соопштение ја информира јавноста за видео снимката која денеска (25.03.2020 година) родители на...
Хроника

Девојче почина од грип на Клиниката за детски болести

Влатко Зорба
Четиринаесетгодишно девојче почина вчера на Клиниката за детски болести како последица од компликации од грип. Девочјето кое имало и други хронични заболувања, е првиот смртен...
Компании и пазар

ССК и Македонско Швајцарски бизнис клуб со донација за Клиниката за детски болести

Влатко Зорба
Предновогодишна донација за децата во Клиниката за детски болести во Скопје, беше реализирана од страна на компаниите членови на Македонско – швајцарскиот бизнис клуб и...
МАКЕДОНИЈА

Ултразвучен апарат за преглед на деца од сите возрасти за Клиниката за детски болести

Влатко Зорба
На Универзитетската клиника за детски болести, Одделот за кардиологија и ревматологија, денеска Стопанска банка АД – Скопје преку проектот „Вози од срце“ донираше врвен ултразвучен...