Таг : Костадинов

Политика

Костадинов кон Милошоски: Ве слушнавме дека нарачувате лустрација и вие ќе зборувате за правда?!

Влатко Зорба
„Добро е да се види нервозата. Вие колега Милошоски ќе ни зборувате за прaвда? Вие имате образ? Вие се најдовте повикан да ја штитите и...
Политика

Костадинов: Раководството на ВМРО-ДПМНЕ да престане да се заканува на пратеници (ВИДЕО)

Влатко Зорба
„Законот за ЈО со самото изјаснување на сите нас како пратеници ќе значи, или победа на правото и правдата или победа на бандитите кои седат...
Политика

Костадинов: Со одговорни политики, за 2,5 години направивме целосен пресврт во економијата (ВИДЕО)

Влатко Зорба
„Политиките на СДСМ за само две и пол години направија пресврт во економијата, пресврт во раст на платите, пресврт во стапката на невработеност. По минусот...
МАКЕДОНИЈА

Костадинов: Лажно и лицемерно е тврдењето на Мицкоски дека е за наводно подобрено решение на Законот за ЈО (ВИДЕО)

Влатко Зорба
„Христијан Мицкоски продолжува отворено да се противи на Законот за јавно обвинителство кој има за цел да ги зајакне капацитетите на правната држава. Лажно и...
Политика

Костадинов: Ако нема договор од Преспа, нема ниту членство во НАТО (ВИДЕО)

Влатко Зорба
„Најавите на ВМРО-ДПМНЕ дека се залагаат за поништување на Договорот од Преспа се дирекнта закана за нашето полноправно членство во НАТО, тоа ја загрозува интеграцијата...
Политика

Костадинов: Да ја прочистиме гламурозната администрација на ДПМНЕ

Влатко Зорба
„Помина цела една година како го повикуваме Јанушев да си ги повлече роднините вработени под државна капа, но од Јанушев ни трага ни глас“, пишува...
Политика

Костадинов: Опозицијата опструира закони кои значат подобрување на животниот стандард (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Портпаролот на СДСМ и пратеник, Костадин Костадинов од СДСМ, на обвинувањата од опозицијата дека законите пристигнуваат во голем број и намерата на власта е да...
Политика

Костадинов: Мицкоски е опкружен со советници-насилници (ВИДЕО)

Влатко Зорба
„Скандалозно, советникот на Мицкоски, поранешниот дипломат Томислав Димитровски, репетирал автоматска пушка и ја вперил кон соседите. Насилничката матрица е силно присутна во ВМРО-ДПМНЕ. Христијан Мицкоски...
Политика

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ ги блокира демократските процеси во државата

Влатко Зорба
ВМРО-ДПМНЕ продолжува со деструктивното работење и однесување во Собранието, кочејќи ги важните закони. Партијата работи на штета на граѓаните и на штета на демократските процеси...
Политика

Костадинов: Неказнивост на делата што ги направи режимот на ВМРО-ДПМНЕ не смее да има

Влатко Зорба
Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска го примил барањето за автентично толкување на член 11 од Законот за помилување што го поднесе пратеничката група на...