Стандард

Куше тард

КОМПАНИИ

Ненадејна понуда за „Carrefour“

Влатко Зорба
Понудата на канадскиот малопродажник „Alimentation Couche-Tard“ за „Carrefour“, вредна скоро 20 милијарди долари, наиде на рано противење бидејќи француската влада изрази загриженост кај еден од...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!