Стандард

Макс Планк

ТЕХНОЛОГИЈА

Ќе ја изгубиме контролата над вештачката интелигенција, тврдат научници

Влатко Зорба
Научниците од заедницата „Макс Планк“ стравуваат дека човештвото никогаш нема да може да ја контролира вештачката интелигенција. Постои опасност кога ќе се создаде ваква ВИ,...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!