Стандард

Мандат

ЕКОНОМИЈА

Шефот на СТО го најави своето заминување пред крајот на мандатот

Stefanija Kuzmanovska
Роберто Азеведо најави дека ќе се повлече од функцијата генерален директор на Светската трговска организација (СТО) кон крајот на август, која е потресена од сериозна...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!