Стандард

шеф

КОМПАНИИ

9 изјави што вашиот шеф никогаш не треба да ги изговори

msp-admin
Не е секогаш лесно да се препознае „токсичен шеф“, бидејќи она што го прави таков (изјави, постапки, невербална комуникација) не е секогаш очигледно. Затоа постои...
ЕКОНОМИЈА

Шефот на СТО го најави своето заминување пред крајот на мандатот

Stefanija Kuzmanovska
Роберто Азеведо најави дека ќе се повлече од функцијата генерален директор на Светската трговска организација (СТО) кон крајот на август, која е потресена од сериозна...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!