Таг : работно место

Компании и пазар

Германија одобри 500 милиони евра за обуки на работните места

Влатко Зорба
Германија планира да одобри програма од 500 милиони евра за да спречи прекинување на обуките на работното место за млади работници вработени во компании низ...
ЕКОНОМИЈА

Ова работно место се смета за едно од најтешките во светот

Stefanija Kuzmanovska
Оној кој ќе го наследи доскорешниот претседател на Светската трговска организација (СТО), Роберто Азеведо, би требало да се соочи со бројни предизвици што ја засегаат...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои се впуштаат во љубовни врски на работно место

Кристина Денесовска
Експертите за кариера советуваат дека би требало да ги раздвоите приватниот од работниот живот. Брзината на современиот живот ја отежнува оваа задача, а еден погрешен...
Забава МАГАЗИН

Како изгледа работното место на Кајли Џенер? (ВИДЕО)

Елена Даскалова
Кајли Џенер има свое царство на шминката, а тоа дефинитивно е работа од соништата на многу девојки во светот. Она што е сигурно е дека...