СТАНДАРД life

Мнучин

КОМПАНИИ

Мнучин: Администрацијата на Трамп ќе ја провери понудата на „Оракл“ за „ТикТок“

msp-admin
Американскиот секретар за финансии, Стивен Мнучин денес изјави дека администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп ќе ја провери понудата на „Оракл“ за купување на американските...