СТАНДАРД life

Оракл

КРИПТОВАЛУТИ

Оракл би можел да биде следниот голем купувач на Биткоин

Влатко Зорба
Макс Кајзер, инвеститор во криптовалути и основач на Хајзенберг Капитал, на Твитер сподели, повикувајќи се на извор, дека Лери Елисон, шефот на Оракл, е следниот...
КОМПАНИИ

Мнучин: Администрацијата на Трамп ќе ја провери понудата на „Оракл“ за „ТикТок“

msp-admin
Американскиот секретар за финансии, Стивен Мнучин денес изјави дека администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп ќе ја провери понудата на „Оракл“ за купување на американските...
КОМПАНИИ

„Мајкрософт“ добива конкуренција: „Оракл“ во игра за купување на „ТикТок“

msp-admin
Корпорацијата „Оракл“ од Калифорнија има можност да ја купи апликацијата „ТикТок“ на ниво на САД, Канада, Австралија и Нов Зеланд, и веќе започна во прелиминарни...