СТАНДАРД life

Нигерија

КРИПТОВАЛУТИ

Нигерија забранува тргување со криптовалути, Кенија пак гледа спас во биткоинот

Влатко Зорба
Во приближно исто време, две африкански земји се најдоа во центарот на вниманието поради биткоинот. Една од нив, Нигерија, поточно Централната банка на Нигерија (CBN),...