Таг : Оскари

Забава МАГАЗИН

Трамп им се пожалил на Оскарите за филмот Паразит

Кристина Денесовска
Претседателот на САД, Доналд Трамп, не му се допаднало тоа што овогодинешниот добитник на Оскар за најдобар филм е остварувањето кое доаѓа од Јужна Кореја....
Забава МАГАЗИН

Што се случува со фустаните на ѕвездите по Оскарите?

Елена Даскалова
Познатите дами на црвениот тепих на Оскарите секогаш се појавуваат во вредни, скапи и дизајнерски фустани, но секогаш постоело прашањето дали ги купуваат, изнајмуваат или...
Забава МАГАЗИН

Француската академија за филм си поднесе оставка поради Полански

Кристина Денесовска
Целиот одбор на Академијата Цезар, која го претставува францускиот еквивалент Оскар, поденсе оставка поради огромните критики бидејќи го номинирале за 12 награди, филмот на Роман...
Забава МАГАЗИН

Скорсезе заспа среде настапот на Еминем на Оскарите (ВИДЕО)

Елена Даскалова
Настапот на Еминем на Оскарите беше вистинско изненадување за сите присутни, но не секој реагираше исто на тоа. На прашањето зошто ја изведува токму „Lose...
Забава МАГАЗИН

Шарлиз Терон го има селфито за Оскар за оваа година (ФОТО)

Елена Даскалова
Шампионското оскаровско селфи за оваа година го објави Шарлиз Терон, која се фотографираше со дел од своите колеги за време на церемонијата на доделување на...
Забава МАГАЗИН

Оскаровската торба со подароци најскапа досега

Елена Даскалова
Традиционално, секој од номинираните за Оскар во главните категории, добива торба со подароци која оваа година, споредено со претходните, беше најскапа досега. Според Ројтерс, како...
Забава МАГАЗИН

Академијата објасни зошто Лук Пери не е споменат во Ин Меморијам на Оскарите

Кристина Денесовска
Фановите беа вознемирени тоа што актерот Лук Пери беше изоставен од овогодинешнот Ин Мемориоам сегметнт, каде Академијата им оддава почит на починатите членови на индустријата....
Забава МАГАЗИН

Роуз Мекгоун: Активизмот на Натали Портман е погрешен и бизарен

Елена Даскалова
Актерката Роуз Мекгоун, која ја паметиме како Пејџ од серијата „Волшебнички“, смета дека активизмот на Натали Портман на Оскарите е целосно одглумен и погрешен. Портман...
Забава МАГАЗИН

Пар од соништата: Како функционираат Жоакин Феникс и Руни Мара

Елена Даскалова
Славниот пар е во врска веќе неколку години, а за нив може да се каже дека се еден од нанетипичните холивудски двојки, бидејќи ретко се...
Забава МАГАЗИН

Салма Хајек завршила во болница по Оскарите?

Елена Даскалова
Актерката Салма Хајек присуствуваше на гала-вечерта на доделување на Оскарите, но сите можеа да забележат дека таа воопшто не беше присутна на ниту една забава...