Таг : плажи

Вести

Џонсон за полните плажи во Англија: „Мислите дека сте бесмртни и непобедливи“ (ФОТО)

Влатко Зорба
Ненадејното зголемување на бројот на заразени со новиот коронавирус во странство треба да биде предупредување за Британците кои не го почитуваат правилото за социјално дистанцирање,...
ЕУ

Европјаните тргнаа на море, властите затвораат плажи

Зголемениот број на луѓе на плажите во Западна Европа, откако се намалија ограничувањата и се зголемија температурите во исто време, предизвика загриженост кај официјалните лица...
СВЕТ

Шпанија воведува нови правила на плажите: Сончањето по короната нема да биде исто

Stefanija Kuzmanovska
Плажите на Шпанија нема да бидат исти, откако лидерите на земјата признаваат дека туристите ќе мора да се сончаат на два метри подалеку дури и...