Таг : Подгорка

ЕКОНОМИЈА

Заев на отворање на производствениот капацитет за преработка на месо „Подгорка“ во Струга

Влатко Зорба
Премиерот Зоран Заев, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски, директорот на Платежната агенција Николче Бабовски и претставници од ЕУ денеска во Струга ја...