Таг : Заев

МАКЕДОНИЈА

Касами: На листите ќе бидат ставен најдобрите кандидат од партиите

Берта Китинска
СДСМ и Движењето БЕСА денеска во 12 часот во Музејот на современа уметност го официјализират предизборниот договор за заеднички настап на парламентарните избори на 12...
МАКЕДОНИЈА

Заев: Во семејството на НАТО и ЕУ влегуваме со визија за сигурна иднина

Берта Китинска
СДСМ и Движењето БЕСА го официјализираа предизборниот договор за заедничко учество на предвремените парламентарни избори, закажани за 12 април. Лидерите на СДСМ и на Беса...
МАКЕДОНИЈА

Ѓорѓиевски: Народот вчера покажа дека на Заев веќе не му верува и не му се плаши

Берта Китинска
Народот вчера излезе масовно и покажа дека Зоран Заев и неговите политики се пред неминовен пораз на 12 април.Правдоубиецот Заев конечно е на колена.Народот покажа...
МАКЕДОНИЈА

Заев: Претседателот Трајковски вечно ќе остане запаметен како чесен и доблесен политичар

Берта Китинска
Денеска се навршуваат 16 години од трагичната смрт на миротворецот Борис Трајковски, еден од потписниците на Охридскиот Рамковен договор во 2001. „Блажени се тие што...
Политика

Заев погледан од Мицкоски на „Еден на Еден“ (ФОТО)

Влатко Зорба
Гостувањето на лидерот на СДСМ и експремиер, Зоран Заев на забавното шоу „Еден на Еден“ со поголема гледаност од истото на лидерот на опозицијата, Христијан...
Политика

Заев: Мицкоски е најлошиот директор на ЕЛЕМ кој увезуваше прескапа струја

Влатко Зорба
„СДСМ ја поевтини струјата за граѓаните, а Мицкоски е најлошиот директор на ЕЛЕМ кој увезуваше прескапа струја. СДСМ обезбеди поевтина и стабилна цена на струјата,...
МАКЕДОНИЈА

Заев: Снимките на Милошоски покажуваат зошто беше важно носењето на Законот за ЈО

Ивана Рамаданова
Јас во објавените тонски снимки ја коментирам одлуката на Врховен суд за непостапување за предметите од СЈО после јуни 2017 година, состојба со која предметите...
Политика

Колку и недостасуваше на Владата на Заев за да го исполни ветувањето за 500 евра плата?

Влатко Зорба
Државниот завод за статистика (ДЗС) објави дека просечната нето плата во декември 2019 година изнесува 26.836 денари. Актуелната Влада, предводена од премиерот Зоран Заев во...
МАКЕДОНИЈА Политика

Заев: Со ДУИ решивме крупни прашања, првпат очекувам предизборна коалиција со партии од албанскиот блок

Никола Поповски
Учесниците на предвремените парламентарни избори ги прават подготовките за настап пред граѓаните, кои треба да гласаат на 12 април. Деновиве тие ги подготвуваат изборните листи...