СТАНДАРД life

Битиќи

ЕКОНОМИЈА

Битиќи: Постигнувањето на целите за одржлив развој ќе придонесат за повисок квалитет на живот и подобар животен стандард

Влатко Зорба
Заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, заедно со постојаната координааторка на ОН агенциите во...
ЕКОНОМИЈАКОМПАНИИ

Битиќи: Регулаторната комисија за енергетика одлучува за цената на струјата

Влатко Зорба
Регулаторната комисија за енергетика одлучува за цената, кажа денеска вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи. – За зголемување на...
ЕКОНОМИЈАКОМПАНИИ

Битиќи: Секој кој направил пропуст или злоупотреба сo увезениот мазут ќе сноси одговорност

Влатко Зорба
Вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи денеска вети дека секој кој направил пропуст или злоупотреба сo увезениот мазут...
ЕКОНОМИЈА

Битиќи на дискусија во организација на Албиз фондацијата: Човечкиот капитал е најзначајниот ресурс на државата

Заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и директорот на Фондот за иновации и технолошки...
ЕКОНОМИЈА

Битиќи на регионална еконoмска конференција во Косово: Да ги искористиме нашите потенцијали и да создадеме конкурентен регион

Заменикот на претседателот на Владата на Република Северна Македонија, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, денес учествуваше на регионалната...
ЕКОНОМИЈА

Битиќи – Хајдари: Да создаваме економски политики за зголемување на меѓусебната соработка и подобрување на конкурентноста на Западен Балкан

Заменикот на претседателот на Владата на Република Северна Македонија, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, еднодневната работна посета во...
ЕКОНОМИЈА

Битиќи во посета на „Лутекс“: Државта ги поддржува компаниите да инвестираат во пост-ковид периодот

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, денес оствари посета на компанијата Лутекс, лоцирана во...
ЕКОНОМИЈА

Битиќи: Се засилуваат активности за проекти за енергетска ефикасност

Заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, денес оствари средба со амбасадорот на Република Франција,...
ЕКОНОМИЈА

Битиќи на седницата на УО на Коморскиот инвестициски форум за Западен Балкан: Преку дијалог и соработка до политики со кои ќе направиме конкурентен регион

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, на покана на ко-претседавачите на Коморскиот инвестициски форум...
ЕКОНОМИЈА

Заеднички економски проекти од регионално значење во фокус на средбата на Заев и Битиќи со менаџментот на Атинската берза

Економијата во фокус на средбите на премиерот Зоран Заев, кој заедно со вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, одржаа...