СТАНДАРД life

„Лутекс“

ЕКОНОМИЈА

Битиќи во посета на „Лутекс“: Државта ги поддржува компаниите да инвестираат во пост-ковид периодот

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, денес оствари посета на компанијата Лутекс, лоцирана во...