СТАНДАРД life

струјата

ЕКОНОМИЈАКОМПАНИИ

Битиќи: Регулаторната комисија за енергетика одлучува за цената на струјата

Влатко Зорба
Регулаторната комисија за енергетика одлучува за цената, кажа денеска вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи. – За зголемување на...
ЕКОНОМИЈА

Намалувањето на ДДВ на струјата ќе значи 28 до 29 милиони евра помалку во Буџетот

Влатко Зорба
Регулаторната комисија за енергетика минатата година во јули даде предлог за намалување на ДДВ на електрична енергија од 18 на 5 проценти, за што Владата...