СТАНДАРД life

Фатмир Битиќи

ЕКОНОМИЈА

Заеднички економски проекти од регионално значење во фокус на средбата на Заев и Битиќи со менаџментот на Атинската берза

Економијата во фокус на средбите на премиерот Зоран Заев, кој заедно со вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, одржаа...
ЕКОНОМИЈА

Битиќи: За 2,5 години ја покачивме минималната плата за 5.500 денари

На крај на оваа 2019 година, и навршување на 2.5 години владеење на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија, редно е уште еднаш да се осврнеме на...