СТАНДАРД life

мазут

ЕКОНОМИЈАКОМПАНИИ

Битиќи: Секој кој направил пропуст или злоупотреба сo увезениот мазут ќе сноси одговорност

Влатко Зорба
Вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи денеска вети дека секој кој направил пропуст или злоупотреба сo увезениот мазут...
ЕКОНОМИЈА

Влада: Доставени извештаите за токсичниот мазут, но за дополнување потребни ќе бидат уште 7 дена

Влатко Зорба
Владата на Република Северна Македонија денеска под координација на претседателот на Владата Зоран Заев, заменикот на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и...