Таг : предизвик

Забава

Новак и Јелена Ѓоковиќ реагираат на предизвикот на Енди Мареј (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ одговори на предизвикот на неговиот колега Енди Мареј. Мари и неговата сопруга Ким го предизвикаа Новак да одигра 100 волеја...
Забава

Прекрасната Летиција го прифати предизвикот на Роналдо (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Шампионката во возење велосипед, Летиција Патерностер (20) сега е последна во низата спортисти што го прифати предизвикот на Кристијано Роналдо, кој во соработка со спонзорот...
Забава МАГАЗИН

На оваа слика има 27 филмови: Можете ли да ги најдете сите?

Интересен предизвик кружи на социјалните мрежи, овојпат фотографија која наликува на сцена од „Форест Гамп“, но на која се вешто скриени 27 филмови. Можете ли...
Забава МАГАЗИН

Били Портер ги повика фановите да го рекреираат неговиот изглед, резулатите се урнебесни

Актерот и пејач Били Портер, кој на широката јавност и е познат по своите есктравагантни изгледа на холивудските настани, одлучил да ги поттикне луѓето во...
Политика

Спасовски го прифати „еко-предизвикот“ на Николовски (ФОТО)

Влатко Зорба
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, го прифати еко-предизвикот на гебералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски и засади три дрвја во Куманово. „Утрово во #Куманово...