Таг : Премиерлига

Фудбал

Мурињо: Важно победивме, не е важно како

Влатко Зорба
Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо изрази задоволство од успешниот старт на тренерската функција во Тотенхем. „Петлите“ попладнево во градското дерби го совлада Вест хем со...