СТАНДАРД life

Сајбертрак

КОМПАНИИ

Акциите на „Tesla“ поскапеа по 200.000 порачки на Cybertruck

msp-admin
Аналитичарите од Вол Стрит се збунети. По не толку успешната презентација на електричниот пикап „Tesla Cybertruck“, компанијата пријави 200.000 пред нарачки, по што акциите и...