Таг : Сам дома

Забава МАГАЗИН

Меколи Калкин во новата сезона на Американ Хорор Стори

Кристина Денесовска
Десетата сезона на серијата „Американска Хорор Приказна“ пополека започнува да го добива ликот. Продуцентот Рајан Марфи ги откри улогите за следната сезона. Ќе глумат актерката...
Забава МАГАЗИН

Зошто Трамп е „исечен“ од филмот „Сам дома 2“

Кристина Денесовска
Канадската државна телевизија во четвртокот потврдила дека го исекле појавувањето на американскиот претседател Доналд Трамп во филмот „Сам дома2“, но нагласила дека тоа е направено...
Забава МАГАЗИН

Четири филмови кои беа на прво место од Бокс офисот со месеци

user2
Во модерното време на кината, ретко кој филм останува на врвот од топ листа најдобри, Бокс офисот, цел викенд или преку сила неколку недели, а...