Таг : Сарај

Хроника

Почина двегодишно дете во Сарај, откако таткото го прегазил со автомобил

На 25.06.2020 во 23,10 во СВР Скопје било пријавено дека во Градска општа болница „8-ми Септември“ било донесено повредено двегодишно дете од с.Сарај,скопско, кое, според...
Хроника

Удрил во бетонски ѕид, па во полициско возило- тројца скопјани повредени во сообраќајка

„На 03.06.2020 во 08.00 часот било пријавено дека во с.Сарај патничко возило „фолксваген пасат“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од И.Б.(37) од Скопје, удрило во...