Таг : Сестра

МАКЕДОНИЈА

Реакции на социјалните мрежи: Ќе биде голема загуба за Инфективна клиника ако ваков квалитетен кадар си замине

Берта Китинска
Главната медицинска сестра на Инфективна клиника која им препорачуваше на граѓаните да не се групираат, да носат заштитна маска, да држат дистанца и редовно да...
Забава

Поранешниот сопруг на Ривера под ист кров со нејзината сестра, фатени како се ДРЖАТ ЗА РАЦЕ

Stefanija Kuzmanovska
Поранешниот сопруг на починатата актерката Наја Ривера, Рајан Дорси (37) започна да живее со нејзината сестра Никајла Ривера (25). Никајла откри дека се одлучила на...
МАКЕДОНИЈА

„Изгубивме херој од нашето семејство“: Емотивно писмо за медицинската сестра од Охрид која ја изгуби битката со Ковид19

Берта Китинска
Уште еден здравствен работник пред неколку дена,  ја изгуби битката со КОВИД-19 во нашата земја. Почина медицинската сестра Дијана Димоска од охридската болница како последица...
Компании и пазар

Совет од сестрата на Цукерберг: Создадете нешто ново, ако пропадне, обвинете ја пандемијата

Stefanija Kuzmanovska
Оваа година сè околу мене се промени за еден момент и навистина ме принуди, како и моите колеги, на иновации и да ја искористиме кризата...
МАКЕДОНИЈА

Медицинската сестра Маја порача: Сите сме заедно во оваа борба, заедно ќе се бориме до крај

Берта Китинска
Медицинската сестра Маја Јакимова, од Клиниката за радиотерапија и онкологија испрати порака до сите. „Грижата кон себе е еднаква на грижата кон другите. Бидете хумани,...
МАГАЗИН

Шон Мендез ја посвети новата тетоважа на својата сестра

Stefanija Kuzmanovska
Поп-пејачот Шон Мендез направи нова тетоважа пред неколку дена, а како што пишуваат странските медиуми, оваа е посебна во споредба со другите. Уметникот за тетоважи,...
Забава

Сестрата на Нејмар направи вистински хаос на Инстаграм

Stefanija Kuzmanovska
На сите им е добро познато кој е Нејмар, еден од најдобрите фудбалери во светот, а преку неговата слава се прослави и неговата сестра Рафаела...
МАКЕДОНИЈА

Медицинска сестра од Куманово е позитивна на коронавирусот

Берта Китинска
Медицинска сестра од Куманово била позитивна на новиот коронавирус, иако одела на работа и не чувствувала никакви симптоми, изјави министерот за здравство Венко Филипче. „...
Забава МАГАЗИН

Сестра ѝ на Амал Клуни сакала да заработи на коронавирусот?

Модната дизајнерка Тала Аламудин, инаку сестра на адвокатката Амал Аламудин, се најде на столбот на срамот откако ја обвинија дека сака да профитира на пандемијата....
МАКЕДОНИЈА

Медицинската сестра Маја денеска доби посебно признание од министерот  за здравство

Берта Китинска
Министерот  за здравство, Венко Филипче денеска посебно признание и одаде на медицинската сестра Маја. Таа е дежурна во изолација на Клиниката за инфективни болести и...