Таг : совет

Компании и пазар

Совет од сестрата на Цукерберг: Создадете нешто ново, ако пропадне, обвинете ја пандемијата

Stefanija Kuzmanovska
Оваа година сè околу мене се промени за еден момент и навистина ме принуди, како и моите колеги, на иновации и да ја искористиме кризата...
МАГАЗИН

Џорџ Клуни има одличен совет за жените со „вишок килограми“

Stefanija Kuzmanovska
Мажите како Џорџ Клуни се толку ретки што скоро секоја негова реченица може да се стави во книги за бонтон, рече актерката Џулија Вилан која...
Политика

Започна состанокот на Советот за безбедност, ќе се расправа за трето продолжување на вонредната состојба

Почна седницата на Советот за безбедност, на која се разговара за евентуално трето продолжување на вонредната состојба поради коронакризата. Предлогот за трето продолжување на вонредната...
МАКЕДОНИЈА

Ќе ја продолжи ли Пендаровски вонредната состојба?

Берта Китинска
Вонредната состојба што ја прогласи претседателот Стево Пендаровски на 16 април истекува утре. Денеска треба да се одржи седница на Советот на безбедност на која...
МАКЕДОНИЈА

Советот на Општина Центар ја избра Симоновска за нова претседателка

Избрана е  новата претседателка на Советот на Општина Центар од редот на советниците, Цветанка Симоновска, соопшти градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ. -Симоновска диппломиран инжинер...
СВЕТ

Расте бројот на труења по советот на Трамп за вбризгување на дезинфициенти

Stefanija Kuzmanovska
Директорката на американскиот Завод за јавно здравство во сојузната држава Илиноис, Нгоки Езике изјави дека е регистриран значителен пораст на труење со дезинфекциски средства во...
МАКЕДОНИЈА

Спасовски, Османи и Филипче не присуствуваат на седницата на Советот за безбедност

Берта Китинска
Започна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија на која се очекува да се расправа и донесе одлука за продолжување на вонредната состојба...
СВЕТ

Советот за безбедност на ОН во четврток ќе разговара за пандемијата

Stefanija Kuzmanovska
Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш, ќе го информира Советот за безбедност во четврток за прв пат, зад затворени врати, за пандемијата од коронавирусот. Најмоќното...