Таг : Шминка

Забава

Без шминка, без фризура: Вака изгледа Џеј Ло кога ќе се разбуди (ФОТО)

Влатко Зорба
Џенифер Лопез е една од јавните личности која нема проблем да објавува фотографии кога не е средена. Џеј Ло објави фотографија на своите профили на...
Забава

Ријана рекламира шминка, и конечно проговори за музика (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Додека ја промовираше својата нова козметичка линија „Fenty Skin line“, Ријана после долго време кажа нешто за нејзиниот деветти студиски албум, кој фановите едвај го...
МАГАЗИН Стил

Сајрус и Бибер ги открија омилените дневни рутини за убавина

Пејачката и манекенката разговараа во шоуто на Мајли кое се води во живо на Инстаграм, но подоцна снимките ги објавија на Јутјуб. Хејли Бибер и...
МАГАЗИН Стил

Може ли коронавирусот да се задржи на козметиката

Со оглед на сегашната ситуација сите се опседнати со дезинфикација на телото и просторот околу себе. Но, што е со производите на декоративната козметика? Како...
Забава МАГАЗИН

Деми Ловато објави фотографија без шминка

Кристина Денесовска
Пејачката е прва во редот кога се во прашање поместување на природната убавина и прифаќање на себе си онакви какви што сме. Деми Ловато во...
Забава МАГАЗИН

Гвинет Палтроу организираше забава без шминка

Елена Даскалова
Гвинет Палтроу организираше ексклузивна забава на Беверли хилс, а сите поканети требаше да исполнат само еден услов – да дојдат без шминка. Меѓу поканетите биле...
Стил

Гвинет Палтроу организираше забава „без шминка“ со Кејт Хадсон, Деми Мур и девојката на Киану Ривс (ФОТО)

Влатко Зорба
Гвинет Палтроу беше домаќин на забава „без шминка“ во нејзината куќа со неколку славни личности, вклучувајќи ги Кејт Хадсон, Деми Мур, Рејчел Зои и Александра...
Забава МАГАЗИН

Кајли Џенер го направи она што не го можеше ни Марк Закерберг

Елена Даскалова
Можеби е чудно овие две познати личности да се стават во ист контекст, но неодамна Кајли Џенер, со својата империја го надмина и Марк Закерберг,...
Забава МАГАЗИН

Кои се македонките кои ќе ја шминкаат Атиџе?

Кристина Денесовска
Документарниот филм „Медена земја“ е во трка за два Оскари, на вечерашната церемонија. Како што е веќе познато, екипата од Македонија е веќе пристигната во...