Стандард

Шокови

ЕКОНОМИЈА

Ангеловска-Бежоска: Банкарскиот систем е отпорен на потенцијалните шокови

Влатко Зорба
Гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска оценува дека банкарскиот систем на нашата земја е отпорен на потенцијалните шокови, меѓу коишто се и можните ефекти врз...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!