Таг : скорпија

Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои ја сакаат одмаздата

Кристина Денесовска
Тие не дозволуваат оној кој ги повредил да помине неказнето. Личностите родени во овие хороскопски знаци не чекаат кармата да си го одработи своето, туку...
Забава МАГАЗИН

Психолошки профил на родените во знакот Скорпија

Елена Даскалова
Скорпијата е знак чиј надворешен смирен изглед никогаш не ја оддава бурната внатрешност и жестокиот темперамент. Припадниците се таинствени, воздржани, а своето вистинско лице го...
Забава МАГАЗИН

Пет знаци кои важат за најразмазени во хороскопот

Врската со размазена личност не е лесна. Дури и ако се забавувате со години и партнерот ве позната, тешко е да чекорите во животот со...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои најтешко ќе ги засакате

На прв поглед ви се допаднаа, но кога малку подобро ќе ги запознаете, ќе сфатите колку се тешки и напорни личности. Следниве три хороскопски знаци,...
Забава МАГАЗИН

Три хороскопски знаци кои е најтешко да ги сакате

Елена Даскалова
Претставниците на овие три хороскопски знаци ќе ви се допаднат на прв поглед, но поради комплицираниот и тежок карактер ќе наидете на тешкотии да ги...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои остануваат заљубени во поранешните партнери

Едно истражување од 2017 година открило дека на секој човек во просек му требаат три месеци да ја преболи поранешната љубов. Но, некои луѓе без...
Забава МАГАЗИН

Лекции кои Скорпијата ќе ги научи од годината што изминува

Кристина Денесовска
Скорпијата секогаш се обидува да ја сокрие тагата така што ќе ја посети секоја можна забава. Доколку претставниците на овој знак веруваат дека можат да...
Забава МАГАЗИН

Овие личности се опседнати со теории на заговор

Тие се опседнати со истражување на необјасливите појави. Експертте открија дека верувањето во таквите појави и теории на заговор се врзуваат со хороскопскиот знак, а...
Забава МАГАЗИН

Во 2020 овие 6 хороскопски знаци ги очекува преголема среќа

Елена Даскалова
Новата година е на самиот праг, а астролозите предвидуваат дека ќе биде релативно добра за сите хороскопски знаци, но дека 2020 ќе им се „оддолжи“...