Таг : смрт

СВЕТ

Судири на улиците на САД поради смртта на Афроамериканецот чиј врат го притиснал полицаец со колено (ФОТО)

Stefanija Kuzmanovska
Полицијата во Минеаполис употреби солзавец за време на судирите со неколку стотици граѓани кои протестираа поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Тој почина во понеделникот...
МАКЕДОНИЈА

Филипче потврди дека Драган Вучиќ починал од коронавирус, бил хоспитализиран пред 8 дена

Берта Китинска
Министерот за здрвство потврди дека водителот Драган Вучиќ почина од коронавирусто. -Утрово на Инфективната клиника од коронавирусот почина нашиот познат музичар, композитор и тв водител...
МАКЕДОНИЈА

Спасовски: Гоце Делчев е светлото име кое ја означува нашата борба за слободана Македонија

Го продолжуваме делото на нашиот великан Гоце Делчев!Гоце Делчев е светлото име кое ја означува нашата борба за слобода и за независна Македонија.Гоце Делчев е...
МАКЕДОНИЈА

Четириесет години од смртта на Јосип Броз Тито: За едни симбол на социјална правда, за други диктатор

На денешен ден пред 40 години почина доживотниот претседател на Социјалистичка Федеративна Република Југославија – Јосип Броз Тито (1892-1980). Тито беше водач во борбата против...
Забава МАГАЗИН

Очувот на Енрике почина од коронавирус

Во семејството на познатиот пејач се случи голема трагедија. Очувот на Енрике Иглесијас почина како последица на заразата со коронавирус. Карлос Фалко, очувот на Енрике,...
Забава МАГАЗИН

Почина поранешно момче на Џенифер Лопез

Поранешното момче на Џенифер Лопез, Дејвид Круз, починал на 51-годишна возраст, пренесува ТМЗ. Тие биле во врска во средношколските денови, односно кога Џенифер имала 15,...
Забава МАГАЗИН

Почина музичарот Кени Роџерс

Елена Даскалова
Легендарниот кантри музичар Кени Роџерс, кој стои зад хитовите „The Gambler“ и „Lady“, починал на своја 81-годишна возраст. Тој починал мирно, во својот дом, од...
Забава МАГАЗИН

Голема трагедија во семејството на познатиот рапер, неговата ќерка почина

Раперот Ерик-Б објави дека неговата ќерка Ерика Суприм Баријер имала тешка сообраќајна несреќа и лекарите не успеале да ѝ го спасат животот. Во неделата вечерта...
АНАЛИЗИ

Сепса – најчеста причина за смрт при коронавирус

Stefanija Kuzmanovska
Сепса е сериозно нарушување во функционирањето на органите, предизвикано од некаква инфекција опасна по живот. Во овој случај, одбранбениот одговор на телото на инфекцијата е...