Таг : смрт

Забава МАГАЗИН

Очувот на Енрике почина од коронавирус

Во семејството на познатиот пејач се случи голема трагедија. Очувот на Енрике Иглесијас почина како последица на заразата со коронавирус. Карлос Фалко, очувот на Енрике,...
Забава МАГАЗИН

Почина поранешно момче на Џенифер Лопез

Поранешното момче на Џенифер Лопез, Дејвид Круз, починал на 51-годишна возраст, пренесува ТМЗ. Тие биле во врска во средношколските денови, односно кога Џенифер имала 15,...
Забава МАГАЗИН

Почина музичарот Кени Роџерс

Елена Даскалова
Легендарниот кантри музичар Кени Роџерс, кој стои зад хитовите „The Gambler“ и „Lady“, починал на своја 81-годишна возраст. Тој починал мирно, во својот дом, од...
Забава МАГАЗИН

Голема трагедија во семејството на познатиот рапер, неговата ќерка почина

Раперот Ерик-Б објави дека неговата ќерка Ерика Суприм Баријер имала тешка сообраќајна несреќа и лекарите не успеале да ѝ го спасат животот. Во неделата вечерта...
АНАЛИЗИ

Сепса – најчеста причина за смрт при коронавирус

Stefanija Kuzmanovska
Сепса е сериозно нарушување во функционирањето на органите, предизвикано од некаква инфекција опасна по живот. Во овој случај, одбранбениот одговор на телото на инфекцијата е...
Забава МАГАЗИН

Почина првата детска ѕвезда на поранешна Југославија

Пејачката Зденка Вучковиќ, која важеше за првата детска ѕвезда во поранешна Југославија, починала на 78-годишна возраст. Таа починала по кратко, но тешко боледување. Вучковиќ се...
Забава

Потресно признание на Ејми Вајнхаус непосредно пред нејзината смрт

Влатко Зорба
Ејми Вајнхаус почина во нејзиниот дом во Камден, Северен Лондон. Пејачката се бореше со зависноста од дрога и алкохол со години, а малку пред да...