Стандард

Стабилност

ЕКОНОМИЈА

Стабилноста на денарот е загарантирана, тврдат актуелниот и претходни гувернери

Денарот е стабилен со години, стабилен останува и во текот на корона кризата, и простор за загриженост нема. Народната банка гарантира дека денарот е и...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!