СТАНДАРД life

Тинејџер

ТЕХНОЛОГИЈА

Тинејџер во затвор за хакирање на Маск, Гејтс, Обама…

Влатко Зорба
Греам Иван Кларк, тинејџер обвинет дека стои зад ланската измама на Твитер, ја призна вината. Тој помина три години во малолетнички затвор затоа што, според...