Таг : Трајковски

МАКЕДОНИЈА

Во наредните 14 дена СЦ „Борис Трајковски“ нема да работи

Согласно последните издадени забрани за одржување на сите собири на отворено и затворено од Комисијата за заразни болести и Министерство за здравство, се известуваат сите...
МАКЕДОНИЈА

Трајковски за „Монструм“: Добив информација дека околу Велигден ќе се случи инцидент во кој треба да настрадаат невини луѓе

Влатко Зорба
Рочиштето за „Монструм“ продолжи со сослушување на сведокот Зоран Трајковски, вработен во МВР кој во своето сведочење рече дека го познава само Хаки Азири. „Хаки...
МАКЕДОНИЈА

Пендаровски: Трајковски ќе го паметиме по неговата клучна улога во процесот на склучувањето на Охридскиот рамковен договор

Берта Китинска
Претседателот Трајковски секогаш ќе го паметиме по неговата визија за успешна Македонија, порача денеска преку Фејсбук статус претседателот Стево Пендаровски денеска кога се одбележуваат 16...
МАКЕДОНИЈА

Трајковски не се појави на рочиштето за „ТНТ“

Влатко Зорба
Адвокатот Јовица Страшевски, бранител на обвинетиот екс градоначалник на Гази Баба – Тони Трајковски во случајот „ТНТ“ соопшти дека неговиот клиент не може да присуствува...
МАКЕДОНИЈА

Страшевски: Нема раздвојување на судењето за Трајковски

Ивана Рамаданова
Нема раздвојување на судењето за ексградоначалникот на Гази Баба Тони Трајковски во предметот ТНТ поради здравствената состојба, соопшти неговиот адвокат Страшевски по денешното одложено рочиште....
Хроника

Судењето за „ТНТ“ одложено за 20 јануари поради здравствената состојба на обвинетиот Трајковски

Влатко Зорба
Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ е одложено за 20 јануари откако новиот состав на судечкиот совет го прифати барањето на одбраната за одложување на...
Политика

Трајковски: Како е можно да се споредува политиката на Заев со онаа на Груевски?

Влатко Зорба
„Јасни ми се меѓусебните препукувања врз разни основи. Некои се разочарани затоа што биле и повеќе не се во политиката, други се разочарани затоа што...