Таг : Трансфер

Технологија

Наскоро можно плаќање и трансфер на пари преку WhatsApp

Влатко Зорба
Фејсбук најави нова опција за една од најпопуларните комуникациски услуги со кој ќе им даде на корисниците нови можности, но и конечно да започне со...
Фудбал

Њукасл подготвува нереална понуда за напаѓачот на Лацио

Влатко Зорба
Англискиот фудбалски клуб Њукасл е заинтересиран за капитенот на Лацио, Чиро Имобиле. Според „Газета дело Спорт“, челниците на „црно-белите“ се подготвени да платат дури 135.000.000...
Фудбал

Лаутаро е многу блиску до трансфер во Барса

Влатко Зорба
Раководството на Барселона работи напорно за привлекување напаѓачот на Интер, Лаутаро Мартинез, пренесува „Diario Sport“. „Лаутаро е поблизу од кога и да било до Барса“,...
Политика

МИОА: Трансферот од јавен во приватен сектор ќе биде доброволен процес

Влатко Зорба
Трансферот на вработени од јавниот во приватниот сектор ќе биде исклучиво доброволен процес, никој вработен нема да биде принуден на тоа, потенцира Министерството за информатичко...
МАКЕДОНИЈА

КСС: Трансферот од јавен во приватен сектор ќе се користи за уцени и заплашување врз вработените

Влатко Зорба
Конфедерацијата на слободни синдикати (КСС) денеска на прес-конференција го повтори ставот дека е против трансферот на вработени од јавен во приватен сектор бидејќи според нив...
МАКЕДОНИЈА

Процесот на префрлање на вработени од јавен во приватен сектор ќе почне по изборите

Stefanija Kuzmanovska
Процесот на префрлање на вработени од јавен во приватен сектор ќе почне по завршување на изборите затоа што во предизборниот период се забранети какви било...
Фудбал

Гвардиола: Моја желба е Меси да остане во Барселона

Влатко Зорба
Желбата на менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола е Лионел Меси да остане во Барселона. Ова го изјави самиот Шпанец по шпекулациите вчера дека „граѓаните“...