Стандард

трговски суфицит

КОМПАНИИ

Кина ја заврши 2020 година со рекорден трговски суфицит (инфографик)

Влатко Зорба
Кинескиот извозен бум продолжи во декември, туркајќи го трговскиот суфицит на рекордни високи нивоа и дополнително ја зајакна економијата со најдобри резултати во светот, според...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!