Таг : труење

СВЕТ

Навални го обвини Путин дека стои зад неговото труење

Stefanija Kuzmanovska
Рускиот опозиционер Алексеј Навални го обвини рускиот претседател Владимир Путин дека стои зад неговото труење, пишува денес германскиот весник „Шпигел“. „Тврдам дека Путин стои зад...
АНАЛИЗИ

Путин ќе се извлече и со Навални – затоа што Западот секогаш ги затвора очите

Влатко Зорба
Зошто Западот сега молчи за труењето на Алексеј Навални? Сега тоа е потврден факт од лабораториите во Германија, Франција и Шведска – Алексеј Навални беше...
СВЕТ

Британија: Руски шпиони стојат зад труењето на Навални

Stefanija Kuzmanovska
Велика Британија ја повика Русија да одговори на прашањата во врска со труењето на опозицискиот лидер Алексеј Навални, бидејќи, како што наведуваат, скоро е сигурно...
СВЕТ

Помпео за случајот Навални: Труењето веројатно го нарачале Русите

Stefanija Kuzmanovska
Државниот секретар на САД, Мајк Помпео, тврди дека постои „значителна шанса“ високи руски официјални лица да наредиле наводно труење на критичарот на Кремљ, Алексеј Навални....
СВЕТ

Меркел бара да одговараат виновниците за труењето на Навални 

Stefanija Kuzmanovska
Германската канцеларка Ангела Меркел ги повика денеска руските власти да ги изведат сторителите пред лицето на правдата, откако беа откриени елементи во болницата во Берлин...
Вести

Се појави слика од моментот на труењето на Навални

Влатко Зорба
Лидерот на руската опозиција Алексеј Навални е во единицата за интензивна нега во сибирска болница без свест и на респиратор откако, според претпоставките на неговата...
Вести

Речиси 50 мртви од отровен алкохолен пијалок во Мексико

Мексиканската полиција се обидува да го пронајде изворот на отровниот алкохолен пијалок, од кој загинаа 46 лица во државите Морелос и Пуебла. Отруените лица пристигнале...
МАКЕДОНИЈА

„Дејзи фемили“: За време на полицискиот час забележан е зголемен број труења на бездомни животни

Берта Китинска
Од Здружението на граѓани за унапредување и заштита на благосостојбата на бездомните животни „Дејзи фимили“-Скопје, денеска соопштија дека откако е воведен полицискиот час на територијата...
МАКЕДОНИЈА

За време на полицискиот час се трујат кучиња.Каде се надлежните институции да реагираат? (фото)

Берта Китинска
Здруженијата за заштита на животни переку социјалните мрежи апелираат, да престанат да се трујат животните низ градот. -Мора да реагирсме СИТЕ доста гледаме како зад...